Ledový kosatec 5

14. června 2013 v 1:08 | Ziwa |  Ledový kosatec

5.díl


Nevím, kolik času uplynulo, ale svět kolem mě se opět začal pozvolna vynořovat ze stínů. Byla stále noc a hvězdy na nebi pořád jěště vesele zářily.
Pohnula jsem se. Zraněná noha o sobě dala vědět bodavou bolestí. Všechny svaly v těle mě bolely po namáhavém běhu. Stále ještě jsem byla trochu dezorientovaná, ale uvědomovala jsem si vedle sebe něčí přítomnost.
Do očí mi spadl dotěrný pramínek vlasů. Zvedla jsem ruku, abych ho odehnala. Po ruce mi sklouzla jemná látka, zavlnila se ve zduchu a ladně se snesla k zemi.
,,Tak už jsi se probrala?" íjemný hlas zahnal všechnu otupělost během vteřinky. Očima jsem hledala jeho majitele. Při pohledu na něj mi srdce trošku zaškobrtlo a pak se vrátilo do svého původního tempa. Vedle mne seděl chlapec přibližně v mém věku. Měl uhlově černé vlasy a zářivě modré oči. Jeho rysy mi trochu připomínaly toho muže před tím. Velice mu slušely černé jeansy a bílé tričko, které měl na sobě.
Uvědomila jsem si, že stále čeká na odpověď, ale nějak jsem ze sebe nemohla vypravit ani slovo.
,,E...Hmm...Nhh." Cítila jsem, jak se mi do tváří hrne červeň a tak jsem od něj rychle odvrátila zrak. Na zemi vedle mě ležel černý plášť.
,,Zdá se, že jste v pořádku, princezno. Tak to bychom se měli vrátit." A bylo to tu zase! Jaká princezna?!
,,P... počkej! Proč mi všichni říkáte princezno? A co se to tady děje! Kdo byli ti chlapi a co to bylo za monstra!" V momentě jsem se posadila.
,,No..." Vypadal překvapený. Před mým nepřátelským pohledem začal ustupovat. V obraně zvedl ruce před sebe.
,,To protože ty jsi princezna."
,,COŽE!! Lidi, co je to s Vámi dneska? Já a ..."
,,Prosím princezno, upokojte sa trošku. Můžu to vysvětlit..."
,,Ne! Já nechci slyšet žádný vysvětlení. Co se to dneska děje?" Naštvaně jsem kráčela pryč. ,,Nejdřív narazím na nějaké podivíny, pak mě napadnou jejich monstra a k tomu všemu všichni mluví o nějaké princezně, což mám být já!!! Co se to....! Ááááááá!!"
,,Pozor!" Pod nohama se mi najednou rozprostřela prázdnota. Začala jsem padat!
Skočil za mnou. Asi v polovině cesty dolu mě zachytil, odrazil se od prázdna a skočil zpět na střechu panelového domu, ve kterém jsem bydlela.
,,Co... Co se to stalo?" Koktala jsem, zatímco mě pokládal na zem.
,,Jak jsem říkal. Můžu to vysvětlit. Jen mě prosím vyslechni,... princezno."
,,D...Dobrá, ale neříkej mi princezno."
,,Tak jak ti mám říkat?"
,,Jmenuji se Jana."
,,Takže i jméno jiné." Sám pro sebe se jemně usmál.
,,Tak vysvětlíš mi to už?"
,,Dobrá. Ale nepřerušuj mě, i když ti to bude připadat divné."
Přikývla jsem.
,,Existuje mnoho světů. Mimo tento, ve kterém se nyní nacházíme. A ty pocházíš z jednoho z nich. Ten svět se jmenuje Cloedie. Před patnácti lety se královské rodině v tomto světě narodila dcera, následník trůnu.
Královnin bratr, který chtěl moc pro sebe, uspořádal spiknutí a když byly královské dceři dva roky, vypukly boje. Trvaly dlouho a během těchto bojů se královská dcera ztratila. Od té doby ji všichni hledali.
Královnin bratr, aby ji zabil a zabránil tak jejímu nástupu na trůn, na který má právo a ostatní, aby se zbavili bratra královny a nastal tak vytoužený mír..."
,,A to ti mám věřit??" Zvedla jsem se. Nebyla jsem zvědavá, co si na mě ještě vymyslí. ,,Pokud mě omluvíš, tak už jsem měla být dávno doma.. Ehmmm... Emmm..."
,,Jmenuju se Erik."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 May ♥ May ♥ | Web | 24. června 2013 v 21:36 | Reagovat

Pěkné, moc pěkné... Zatím se to vyvíjí opravdu zajímavě. :)
Zarazila jsem se jen u jedné drobnosti.

uspořádal spiknutí < Tyhle dvě slova mě osobně připadají, že dohromady nevyznívají správně. Uspořádat lze třeba ples, piknik atd., tady bych spíše použila: zosnoval spiknutí

Ale jak říkám, jen malinká drobnost a pouze můj názor. ;)
Příběh se mi jinak opravdu moc líbí a budu pokračovat v jeho čtení. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama