Ledový kosatec 7

18. června 2013 v 0:11 | Ziwa |  Ledový kosatec

7.díl


,,Dobrá, na konec hodiny si napíšeme krátký diktát. Chci si zkontrolovat, jak na tom jste s pravopisem." Po tomhle prohlášení se třídou rozeznělo nesouhlasné zašumění. Všichni si neochotně přebrali od učitelky sešity a otráveně ji poslouchali, snažíc se vzpomenout, jakéže se píše v tom a tom slově i\y.
Já ne! Jen co byl přede mne položen sešit, obraz před očima se mi rozplynul. Obklopila mne známá, mrazivá mlha a já se začala propadat do neznáma. Hrůza mi sevřela srdce a odmítala ho pustit. Padala jsem stále hloub a hloub. Ve snaze tomu zabránit jsem křičela, kopala kolem sebe a snažila se něčeho zachytit. Marně. Ale proč? Proč si ve třídě nevšimli, co se se mnou děje? Přece mě musí slyšet!
Od neustálého křiku mi ochraptělo hrdlo. Najednou se pode mnou začala rýsovat země. Bílá mlha ustoupila a nahradila ji černá tma s tisícem zářivých hvězd. Už jsem nepadala do prázdna, ale směřovala k malé planetě pode mnou.
Celou její plochu zabíraly zelené lesy, rybníky, rozlehlé louky a malé vesničky s jedním dominujícím městem.
,,To je nádhera." Úleva mnou prostoupila ve chvíli, kdy se mé nohy dotkly pevného podkladu. Nádherná, zdobená brána, tyčící se přede mnou, vybízela ke vstupu do zámku.
Aniž bych si uvědomila, co dělám, vstoupila jsem do prostorné brány zámku. Nádvoří bylo lidu-prázdné, jen ze zahrady ke mně doléhaly rozesmáté hlasy.
Okouzleně jsem se rozhlížela kolem sebe a zamířila do zahrady. Ta velká, nádherná stavba ve mně vyvoláva pocit bezpečí a klidu. Připadalo mi, jakoby jsem už tady někdy byla, ale nemohla jsem si vzpomenout.
Automaticky jsem vyhledala vchod do rozkvetlé zahrady a zůstala stát pod železným obloukem, zdobeným květy červené růže. Kolem mne kvetla spousta růžových keřů mnoha barev. Uprostřed té nádherné zahrady stála fontánka a okolo ní záhon s liliemi. Mou pozornost upoutal dětský smích. Nedaleko byl malý, zahradní altánek.
Při pohledu na tu veselou rodinku se mi vehnaly slzy do očí. Otec, matka a jejich malá dcerka si tam spolu vesele hráli. Krásné obličeje rodičů zářily, při pohledu na jejich malou dcerku. Malé děvčátko trhalo kytičky, rostoucí volně v trávě okolo ní a vesele něco breptalo.
Přistoupila jsem blíž. Žena na chvíli vzhlédla a její pohled se upřel na mě, její oči mne však neviděly. Dívala se někam skrze mě a pak se otočila k muži. Úsměv jí z očí zmizel, na tváři však nebylo ani stopy po nějakém jiném rozpoložení. Ustaraně vstala a vzala dcerku do náručí. Během okamžiku se okolo nás seběhlo mnoho služebným a odváděli je pryč. Muž šel zpět do zámku a z jeho pohybů se dal vyčíst strach a vztek zároveň. Běžela jsem za ním, když žena najednou začala křičet.
Z nebe se na zem snesla záplava ohnivých květů. Plameny začaly okamžitě olizovat růžové keře a plížily se po zemi stále blíž a blíž. Nemilosrdně ničily vše, co jim stálo v cestě.
,,Linett! Linett!!!"
,,Mama! Mámaa!!" Několik mužů vytrhlo holčičku z matčina náručí a odnášelo ji pryč.
Hrůzou jsem se nemohla pohnout. I přes žhavé plameny všude kolem, jsem cítila mrazivý chlad, prostupující mým tělem.
Chtěla jsem zůstat déle. Zjistit, co se odehrálo po tom, co byly od sebe odděleny a jejich domov zničen, ale neoblomná bílá mlha mě uchopila a vrátila zpět do reality. Opět jsem seděla ve své třídě. Přede mnou ležel na stole rozevřený sešit na písemku a všichni kolem si nespokojeně brumlali něco o nespravedlnosti.
Monika vstala, aby sesbírala všechny sešity zpět a já si překvapeně uvědomila, že původně čistá stránka přede mnou, je nyní hustě popsaná mým písmem. Podala jsem jí zmateně sešit a ona se na mě povzbudivě pousmála.
,,Linett." Tiché zašeptání se ozvalo v těsné blízkosti ode mě. Prudce jsem se otočila, ale nikdo si mne nevšímal. Všichni upírali vsou pozornost na učitelku a snažili se pochytit aspoň něco z jejího výkladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May ♥ May ♥ | Web | 24. června 2013 v 21:50 | Reagovat

Tak Linett :) Moc krásné jméno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama