Ledový kosatec 14

6. července 2013 v 1:26 | Ziwa |  Ledový kosatec

14.díl


K Monice jsem dorazila již zcela klidná a uvolněná. Byla jsem za to ráda, protože jí by stejně nic neuniklo a jistě by se začala hned vyptávat, co se stalo. Na druhou stranu s tou její přehnanou opatrností bych mohla počítat s tím, že by ten dnešní plán jistě zrušila, což by mi ušetřilo strachu.
Nakonec jsem tu druhou možnost zavrhla a mlčky Moniku následovala na potemnělé hřiště. Cestou jsem se snažila dávat pozor na to, co mi říká, ale moc se mi to nedařilo. Oči mi neustále sklouzávaly do temných stínů, kde jsem instinktivně vyhledávala nepřítele. Taky jsem se snažila najít Erika, jehož jsem od té doby, co ode mne odešel, neviděla. Slíbil mi sice, že se mnou bude, ale to, že jsem ho nikde neviděla, mi na klidu zrovna nepřidávalo.
Cítila jsem, jak mě odvaha pomalu opouští.
,,Jajo, posloucháš mě?" Monin hlas mne vytrhl ze zamyšlení.
,,Promiň, říkala jsi něco?" Omluvně jsem se na ni usmála.
,,Ptala jsem se tě, jestli se něco nestalo." Podívala se na mě starostlivě a mně najednou došlo, že jsem se svým chováním prozradila.
,,Ne. Nic, co bych nezvládla." Pokusila jsem se na ni usmát. Byla jsem si už jistá, že nechci, aby dnešní výlet zrušila. Najednou jsem se na brusle moc těšila. Potřebovala jsem se nějak odreagovat a aspoň na pár chvil na všechno zapomenout. To by se mi nepodařilo, kdybych se vrátila domů, kde to na mne doléhalo nejvíce.
Mona se zatvářila poněkud podezřívavě, ale naštěstí to nechala být a pouze se zeptala: ,,Zase něco doma?" V očích jí zaplála soucitná světélka pochopení.
,,Jo, zase rodinné trable." Rychle jsem využila této výmluvy a s jistým pocitem uvědomění si řekla, že to ani lež nebyla. Předběhla jsem ji a rychle spěchala k hřišti, nemohouc se už dočkat, až se opět ponořím do své říše fantazie.
Ani jsem si nevšimla, že začalo mírně mrholit.
Po celou dobu už se mnou Monika nepromluvila. Usadily jsme se na našem místě a nazuly si brusle. Vše zcela mlčky.
Na kraji chodníku, daleko od nás, blikla lampa a rozsvítila se. Nebýt tohoto nepatrného impulsu, možná že bych si ani nevzpomněla, že jsem se chtěla na něco zeptat. Ta myšlenka mě napadla zcela spontálně dneska ve škole.
,,Moniko, všimla sis včera toho náhlého výpadku proudu?" Zeptala jsem se jen tak ledabyle, aby řeč nestála.
,,Výpadku?" Překvapeně zamrkala. ,,Kdy byl nějaký výpadek?" Ptala se zmateně.
,,Včera večer, když jsem šla od tebe." Sklonila jsem se, abych si utáhla přezku. Měla jsem neblahý pocit, že nechci slyšet její odpověď.
,,Ne, ničeho jsem si nevšimla." Zavrtěla hlavou a zkoumavě se na mě zahleděla. Snažila jsem se nevnímat to mrazivé chvění, které mnou náhle projelo.
,,Hmm... Tak to se mi asi něco zdálo." Pokrčila jsem ledabyle rameny a narovnala se. ,,Už se tím nezabývej a pojď bruslit, nebo za chvilku už budeme muset jít domu a nic nestihneme." Pobídla jsem ji a rozjela se pryč. Dnes jsem si nepouštěla žádnou hudbu. Nechala jsem drobné kapky dopadat na svou tvář a poslouchala asfalt, ujíždějící mi pod kolečky bruslí. V mysli si pak přehrávala vše, co jsem se dozvěděla od Erika. Celé to bylo velice šílené a neuvěřitelné.

Ráno jsem se vzbudila po dlouhé době zcela odpočatá. Můj výlet s Monikou včera večer dopadl perfektně. Sice jsem se děsila osamělého návratu z hřiště, ale Erik se ke mně připojil okamžitě, jakmile jsem vyprovodila Moniku k jejímu paneláku a zašla za roh, takže nás spolu nemohla vidět. Hřálo mě u srdce, že splnil svůj slib a dal na mě pozor. Bylo příjemné vědět, že se na někoho v tomto světě mohu spolehnout.
Neslyšně jsem se vyštrachala z postele. Za okny sice stále ještě panovalo přítmí a do školy jsem nemusela, protože konečně nastal vytoužený víkend, ale včera jsem se domluvila s Erikem, že se mi pokusí pomoci s mými návštěvami Cloedie.
Sbalila jsem si do batůžku věci na celý den. Vím, že se naši chystají na dnešek někam odjet a tak se nemusím obtěžovat s nějakými fikcemi typu: Celý den budu sedět na zadku doma, nebo Tak strašně mě mrzí, že budu doma sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama