Ledový kosatec 16

10. července 2013 v 1:25 | Ziwa |  Ledový kosatec
O.K. dneska se dozvíme něco o Cloedii, ale předem vás všechny prosím o schovívavost. Nikdy mi moc nešlo popisování a Erikovo vyprávění jsem smolila opravdu dlouho, aby bylo aspoň trochu čítatelné. Přes to doufám, že se vám aspoň trochu bude zamlouvat a vyznáte se v té patlanině. Zatím papa

16.díl


,,Cloedie je královstí, daleko za hranicí tohoto světa. V celé zemi je pouze jedno velké království a pár malých, plus několik malých vesniček, jinak jí dominují hluboké lesy a louky. Jezera a řeky. Společnost je rozdělena na královskou rodinu, Mágy, Stopaře, stráže a poddané. O poddaných ti toho myslím nemusím moc říkat. Jsou to chudí lidé, žijící ve vesnicích. Většinou se živí lovem, nebo bylinkářstvím.
Stráže, jsou bojovníci, chránící město a svou vládnoucí rodinu." Tyto informace jsem ze svých zápisků vynechala. Každý v našem světě ví, co to slovo znamená. Učili jsme se to ve škole. Tělesní strážci vysoce postavených panovníků, kteří je neopouští ani na vteřinu a vždy stojí po jejich boku. Erikova další slova mne však rychle vyvedla z omylu.
,,Nesmíš si ale stráže splést s tělesnými strážci, o kterých se učíte v tomto světě. Strážci v našem světě jsou spíše bojovníci, střežící brány království. Mohla bys jim říkat vojsko."
,,Takže královská rodina je nechráněna?" Zeptala jsem se převapeně a rychle si do sešitu načmárala: stráže = vojsko, ne tělesná stráž.
,,Počkej, za chvíli se k tomu dostanu." S usměvem přešel mou netrpělivost a dál nerušeně pokračoval.
,,Stopaři..." Na chvíli se zamyslel. ,,Tak s těmi jsi se už bohužel setkala." Řekl a mně přeběhl mráz po zádech, když jsem si vzpomněla na ta odporná monstra.
,,Ty myslíš ty čtyřnohé zrůdy, nebo jejich pány." Otřásla jsem se při hrůzné vzpomínce.
,,Oba. Brzy ti to vysvětlím, jen ještě chvilku počkej." Poslušně jsem zmlkla.
,,Stopaři jsou lidé, kteří se rodí pouze dalším Stopařům. Můžeš si myslet, že to je takový další národ. Když se narodí Stopař, ve stejnou chvíli se narodí i jeho chrt. Člověka i zvíře, pojí dohromady jedna jediná duše, rozdělena do dvou odlišných těl."
,,Takže tím chceš říct, že když žena porodí dítě, ve stejnou chvíli porodí i její fena, a i když jsou to dvě zcela odlišná stvoření, ve skutečnosti jsou jedním?" Pomalu jsem se v tom začínala ztrácet. K mému překvapení však Erik přikývl, že jsem jeho slova pochopila správně. No, jestli mám někdy v budoucnu vládnout nějakým těmto stvůrám, tak to už raději nechci s Cloedií mít cokoliv společného. Erik však pokračoval dál.
,,Stopaři se specializují na stopování. Dokáží najít doslova jehlu v kupce sena během pár vteřin. Mají až neuvěřitelně citlivý čich. Nad Stopaři, však stojí Mágové. To oni jsou ta pravá tělesná stráž královské rodiny a opět, mágské schopnosti se dědí z generace na generaci. Každý vládce má dva nebo tři své Mágy, kteří se starají o jeho bezpečí. Celkem jsou čtyři mágské rodiny. Hlavní, je rodina Ohně, pod ní stojí rodina Vody, předposlední je Země a jako nejslabší je považována vzdušná schopnost." Povzdechne si.
,,Proč? Vždyť vzduch se přece nachází všude." Vzhlédnu od svých poznámek.
,,To je pravda. Nikdo přesně neví, kdy v minulosti bylo toto pořadí určeno, ale všichni se tímto měřítkem řídí. Oheň byl, je a vždy bude považován za tu nejobávanější zbraň. Nic přeci není tak hrůzostrašné, jako nezvladatelný požár, který spálí na uhel vše, co mu přijde do cesty... Na tohle teď ale nemáme čas, musíme pokračovat.
Mágové, mají kromě schopnosti ovládat jistý rodinný živel, také schopnost otvírat brány mezi světy. To proto se před tebou tehdy objevili Temní Stopaři. Byl s nimi totiž Mág, který dokázal otevřít bránu do tohoto světa. Kdyby byli sami, nikdy by se tu nedokázali objevit.
No a jako poslední tu je královská rodina. Její členové jsou vládci Cloedie. Dokáží otevírat brány mezi světy a posílat jimi své duše, nebo i celé osobnosti." Jeho slova mne zarazila.
,,Duše? Co tím myslíš?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May ♥ May ♥ | Web | 11. července 2013 v 16:05 | Reagovat

Hohoo... napínavě utnuté :D
Moc se mi líbila ta část, kdy Erik popisoval stopaře. Opravdu bravurně udělané. ;)
A ještě mi je líto postavení vzduchu v mágském žebříčku... já mám totiž ze čtyř živlů právě nejraději vzduch. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama