Ledový kosatec 22

22. července 2013 v 1:59 | Ziwa |  Ledový kosatec
Tak ju, lidičky, dneska máme dvaadvacátého července, skoro polovina prázdnin je za námi a já mám pro vás dvacátý druhý dílek Ledového kosatce. Taky vám to přijde tak magické, jako mně?

22.díl


Rychle jsem zaklapla budík a vyhrabala se z postele. Nevím jak dlouho tu zvonil, ale něco mi říká, že to raději ani vědět nechci. Proto se rychle umyji a obleču. Snídani popadnu do ruky a letím do školy. Do třídy vpadnu se zvoněním. Pouze těsně před učitelkou, které na poslední chvíli proklouznu pod nataženou rukou. Na sobě ucítím Mončin překvapený pohled a učitelčin káravý. Nikdo jiný mi nevěnuje ani zrnko své drahocenné pozornosti. No... Nevadí mi to, už jsem si zvykla.
,,Jano, zase jdeš pozdě?"
,,Tentokrát ne, paní učitelko. Dneska jsem to stihla ještě před Vámi." Mám dobrou náladu a nehodlám si ji ničím pokazit. Naštěstí tahle učitelka se nenaštve kvůli každému blbému slovíčku.
,,Takže mám napsat poznámku sama sobě?" Povytáhne pobaveně obočí a čeká, jestli jí na to něco neřeknu.
,,A nezapomeňte ji dát doma podepsat rodičům, abych Vám to mohla pak zkontrolovat." Napadne mě vmžiku odpověď, ale vyslovit ta slova nahlas se neodvážím. Přece jen, ona je autorita. V odpověď se na ni tedy pouze zašklebím a jdu si připravit učebnice. Mou pozornost však upoutá pohyb na protější střeše a když se tam otočím, spatřím pěkně vytočeného Erika. Tentokrát jsem si na sto procent jistá, že je to on a musím své dřívější tvrzení trochu poopravit. Má dobrá nálada byla přece jen trochu narušena. Je mi totiž jasné, že se už dozvěděl o mém porušení jeho zákazu a po škole mi to dá pěkně sežrat i s naviákem. No... Snad to nějak přežiji a jestli ne, tak budou mít Temní o jednu starost míň.
Smířlivě se na něj přes okno pokusím usmát, ale on se na mě jenom více zamračí, pak zavrtí odevzdaně hlavou a zmizí. Trochu mě jeho reakce zamrzí a více než kdy před tím si uvědomím, že jsem ho zklamala. Ale já přeci spala. Neudělala jsem to úmyslně. Přes to, že se své chování snažím omlouvat těmito slovy vím, že jsem o tom kdesi hluboko v nitru přemýšlela a mé podvědomí mi pouze vyhovělo, když jsem si nedávala pozor a nesoustředila se urputně na myšlenku, že to udělat nesmím.
,,To zas bude den." S povzdechem se sesunu na lavici a překvapeně zamrkám, když se vedle mě na židli sesune Monika. Ani jsem si neuvědomila, že je už přestávka. Zvědavě se na ni podívám.
,,Půjdeš dneska ven?" Trochu se zarazím. Věděla jsem, že tuto otázku dříve nebo později položí, ale najednou jsem si nebyla jistá, jestli s ní jít chci. Musela jsem se učit a snažit se odčinit svou hloupou chybu z dnešní noci. Proto po krátkém váhání zavrtím odmítavě hlavou.
Vím, že jednou se budu muset přestat schovávat a jít s ní ven. Může to být taky jeden z posledních výletů, které společně podnikneme, než budu muset odejít. Muset odejít... Pořád mi z té myšlenky běhá mráz po zádech. Jistě, ráda bych se zbavila těch domácích otravů, kteří mě mají za jejich Popelku, ale na druhou stranu tady nechám svou jedinou kamarádku. Kdybych se s ní aspoň mohla rozloučit. Říct jí pravdu..., ale to je nemožné, pokud ji nechci vystavit nebezpečí.
Je to absurdní. Ještě před pár dny jsem byla obyčejná puberťačka, která měla jediné problémy se svou rodinou a teď? Teď mi jde o život.
Všimnu si, že mě Monika pozoruje a tak na ni stočím svůj pohled.
,,Co je?"
,,Nic, jen se poslední dobou chováš dost divně." Zamračí se podezíravě.
,,Chovám se stejně jako vždycky." Sakra, ta její všetečnost je někdy opravdu na houby. Když potřebuju, aby ji zapla, tak nereaguje a hraje slepou, a když chci, aby si ničeho nevšimla, tak je přecitlivělá jak netopýří sonar. Bohužel, tady nepomůže ani světlo.
,,To si nemyslím. Jednou se mnou ven stejně budeš muset jít. Dlouho se vykrucovat nebudeš." Zazubí se, náhle opět v pohodě a odejde do své lavice. Dveře třídy se otevřou a vstoupí učitelka na češtinu. Moje noční můra může právě začít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama