Ledový kosatec 29

5. srpna 2013 v 1:44 | Ziwa |  Ledový kosatec
V tomto dílku se nic moc neděje, ale poznáte zde legendu, která vás bude provázet celým příběhem. Snad se ty rozházené střípky budou dát složit dohromady.

29.díl


Skoro se zabiju, když slézám z palandy a téměř poslepu vyštrachám ze skříně první oblečení, které mi padne pod ruku. Je mi upřímně jedno, jestli vypadám jako strašák, hlavně když se udržím vzhůru. Tak trochu začínám pochybovat, že to byl dobrej nápad, ale tak co... Časem se dá zvyknout na všechno, ne? Chce to jen cvik.
,,Nevyspaná?" Málem se udusím čajem, když se za mnou ozve Erikův hlas. Mág ke mně okamžitě přiběhne a začne mi z plic vytloukat to, co tam nepatří, zatím co se snažím opět popadnout dech a neúspěšně ho při tom vraždím pohledem.
,,Neříkal jsi, že příště už mě nebudeš děsit? A vůbec, co tu děláš! Naši sem můžou každou chvíli přijít!" Zuřím potichu, když jsem opět schopna pravidelně dýchat.
,,Promiň, jen jsem ti přišel říct, aby ses dneska domluvila s Monikou, jestli by tě odpoledne nekryla. Potřebuju ti něco ukázat a týká se to toho, o čem jsme se bavili v noci." Obhajuje se rychle a ve mně vzplane jiskřička zvědavosti.
,,Týká se to nějaké legendy?"
,,Legenda o Ledovém královském rodu." Přikývne. ,,Vyzvednu tě hned po škole a přinesu ti i něco na převlečení." Rozloučí se a já stojím v kuchyni najednou zcela sama. Jen tupě hledím na místo, kde ještě před chvílí stál můj Mág, a které je nyní prázdné. Kdybych stále ještě necítila ten slaboučký vánek, který s sebou přinesl, myslela bych si, že to byl pouze výplod mé unavené mysli.
,,Takže odpoledne..." Usměji se a položím umytý hrnek na poličku. Ospalost mě přešla jako mávnutím kouzelného proutku a já se už strašně moc těším na další výlet do mého království. Docela by mě zajímalo, co mi chce ukázat. V noci mi říkal hodně informací o Cloedii a bezpočet legend, ale jen jedna se týkala Ledové královské rodiny. Zajímalo by mě, co to bude. Podle toho co říkal, už neexistují žádné spisy nebo záznamy, které by mohli napovědět něco o tom, kam se tato rodinná větev poděla. Nikdo neví, co zapříčinilo její vyhlazení a zda existují ještě nějací jejich potomci.
Zamknu a vydám se po schodech, místo abych čekala na pomalý výtah. Cestou si ještě jednou přemítám legendu, kterou mi Erik vyprávěl.
Úplně na začátku, když Cloedie byla jen malou zemí bez vládců, se v jedné rodině narodila dvojčata. Dvě dívky. Starší se jmenovala Daimon, její vlasy měly barvu temnoty a oči rudého úplňku Temných. Její mladší sestra Iris byla jejím přesným opakem, a když jim pak bylo osmnáct, vyžádaly si je dvě strany. Daimon byla vybrána Temnotou za svou paní a Iris šla za Světlem. To ony daly Cloedii její dnešní podobu.
Zatím co Daimon svou zem ničila a živila ji svou nenávistí a záští vůči své mladší sestře, Iris zahrnula svou zemi láskou a dobrotou. Lid ji miloval a ona milovala jej. Po tisíce let vládla své zemi, která pod jejíma rukama vzkvétala do krásy. Jen jedinou vadu poddaní na její vládě viděli a to... Iris si nikdy nebyla schopna najít muže. Nikdy nebyla schopna se zamilovat a proto jí lidé začali přezdívat Ledový Kosatec. Podle květiny, která vykvétala v její zahradě. Skleněný květ, který není schopen jakéhokoliv citu. Je sice nádherný, ale chybějící vůně nepřiláká zářivého motýlka. A přesně taková byla královna. Nádherná, chytrá, odvážná, laskavá ke svému lidu ale neschopna citu lásky k jediné osobě.
Říká se ale, že před svou smrtí se zamilovala do prince a dala mu potomka. Ale v den, kdy se následník trůnu narodil, byla královna zavražděna a nikdo neví, co se stalo s tím maličkým. Byla vybrána nová královská rodina a na Ledový Kosatec se zapomnělo. Už nikdy však vládce nežil tak dlouho jako Iris. Nikdo už nebyl schopen vyrovnat se jí. Mezi lidmi ale koluje legenda, že až bude lidu nejhůř, půlnoc opět korunuje právoplatného vládce. Posledního z Irisina rodu.
Když mi to Erik vyprávěl, nemohla jsem tomu uvěřit. Obzvlášť když mi oznámil, že vládci od korunovace nestárnou a tak dlouho, dokud bude jejich země vzkvétat, budou žít i oni. Iris prý vládla čtyři tisíce let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama