Ledový kosatec 30

7. srpna 2013 v 1:07 | Ziwa |  Ledový kosatec
A pomalu začíná legrace. :D Přeji hezé čtení

30.díl


Ve třídě zapluji do lavice a netrpělivě čekám, až do dveří vejde Monika. Pevně doufám, že se dneska nerozhodla zůstat doma. Sice bych jí pak mohla zavolat a rodičům se vymluvit, že jsem se s ní byla učit, ale raději bych s ní mluvila z očí do očí.
Blondýnka se však do třídy vřítí společně se zvoněním a naší třídní, takže si budu muset počkat nejspíš na přestávku. S povzdechem tedy rozevřu učebnici a vypnu. Hlavou se mi honí mnoho pro mě v tuto chvíli mnohem důležitějších věcí, než je fyzika. Ani se nenaděju a má duše stojí před branou zámku mých rodičů. Stačím jenom překvapeně zamrkat, když mě někdo chytne za ruku. Než však stačím překvapeně vyjeknout, někdo mi zakryje ústa rukou.
Erik! Víte, že mě to už ani nepřekvapuje? Nejspíš bych si na to měla začít rychle zvykat.
Když ruka z mých úst zmizí, chci mu okamžitě obhájit svou přítomnost zde, ale on mě nenechá. Mlčky mi naznačí, ať jsem zticha a za ruku mě táhne k zámku. Protáhne nás dovnitř a vede spletitými chodbami. Za chvíli už staneme před komnatou mé matky. V tichosti jen žasnu nad tím, jak dobře se zde vyzná. To já bych to hledala hodiny. Ale... proč jsme tady?
Nikým nezpozorováni proklouzneme dovnitř a v rychlosti za sebou zavřeme dveře, než někdo vstoupí do chodby. S potěšením si všimnu, že těžké závěsy z oken zmizely a pouze smuteční šaty, které je královna stále nucena nosit, připomínají dřívější ponurost tohoto pokoje.
,,Královno, volala jste nás?" Erik se pokloní, i když ho ona nemůže vidět. Má matka se otočí po hlase a na pobledlé tváři se objeví úsměv.
,,Ty jsi Mág mé dcery?" Oči zmateně hledají místo, kde stojíme.
,,Ano." Odpoví. Já se nezmohu na jediné slovo. To ona nás sem zavolala? Proč?
,,Z jaké jsi rodiny?" Vycítím slabou nervozitu z pronesené otázky a Erikovo zaváhání, když odpovídá.
,,Jsem vzdušný Mág, královno." Drtí mi ruku v pevném sevření, aniž by si to uvědomil. Nevím, jestli to udělal vědomě, ale už podruhé jsem si všimla, že neodpověděl přesně na otázku. I mě prve odpověděl stejně a nyní si jsem už na sto procent jistá, že nám něco zatajil.
,,Vzdušný Mág?" Má matka se zamračí na místo, kde podle ní stojíme. Něco mi říká, že ona si taky všimla a bez odpovědi, se kterou by byla spokojená, nás nenechá odejít.
,,Jsi si jistý, že dokážeš mou dcerku ochránit, pouze se vzduchem?" Mračí se dál a já už taky.
,,Udělám vše, co je v mých silách, aby tomu tak bylo." Jeho hlas zní pevně, ale ji to neuklidní.
,,Byla bych raději, kdyby ji chránil někdo z Ohnivé rodiny." Namítá nahlas a já se zachvěji, jakmile zaslechnu slovo oheň. Erik po mém boku ztuhne a nenávistně napne čelist. Je mi jasné, že se ho její slova hodně dotkla.
Jeho reakce mě donutí si ho lépe prohlédnout a intuice mi napoví nejasné tajemství. Že by... To je přece nemožné! To nemůže být pravda. Obrátím svou pozornot k dění v pokoji.
,,Ale já jiného nechci." Promluvím do nastalého ticha. Je to vůbec poprvé za celou dobu.
,,Linett?" Matka sebou trhne a zatváří se trochu provinile.
,,Ano mami, jsem tu." Přikývnu. ,,Je mi jedno, že Erik ovládá vzduch. Já nechci jiného Mága. Jsem si naprosto jistá, že on se o mě dokáže postarat lépe, než kterýkoliv Ohnivec." Trvám si na svém.
,,A... Ale..." Snaží se něco namítat. S povzdechem tedy vytáhnu argument, u kterého si jsem jistá, že ho ničím nepřebije.
,,Jsem nemocná." Zarazím její začínající námitky jednoduchým oznámením, po kterém zbledne ještě víc a vyskočí na nohy se zděšením v očích.
,,Občas se mi stane, že nemohu dýchat. Na zemi tomu říkají astma a pouze Erik mi může pomoc, když dostanu záchvat."
,,Dobrá." Souhlasí zdráhavě, ale přeci jen si neodpustí malé rýpnutí.
,,Ale i tak by jsi si mohla najít ještě někoho. Aion z Ohnivé by ti jistě rád sloužil, nebo jeho mladší bratr..." Přemítá nahlas, když najednou se pokojem přežene rozzuřené tornádo. Jediný pohled na Erika mi napoví, že je zle. Rychle se tedy rozloučím a propustím nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama