Ledový kosatec 33

13. srpna 2013 v 1:38 | Ziwa |  Ledový kosatec

33.díl


Matka mlčky stojí uprostřed pokoje a v očích ji pálí slzy.
,,Co jsem to provedla..." Hlesne tiše, než se sveze na kolena. Já nad ní pouze mlčky stojím, stále plna vzteku. Nechápu ty jejich předsudky vůči ostatním rodinám Mágů.
,,Myslela jsem si, že ty budeš jiná. Že ty nebudeš mít předsudky. Otec taky nebyl princ a přece jsi za svou lásku k němu bojovala. Tohle je stejné, tak proč je odsuzuješ?"
,,Já... Já nechtěla... Promiň mi to..." Brečí.
,,Ne mami, já ti nemohu odpustit. Ne dřív, než se omluvíš mému Mágu. Co by tomu řekla královna Iris, kdyby viděla, co se stalo s její zemí?" Vím, že se to může zdát jako citové vydírání, ale já už na ni nehodlám brát ohledy. Svým kouskem si u mě dokonale podkopala svou autoritu.
,,Ledový kosatec..." Matka se zachvěje strachem. Náhle vstane a jde ke dveřím. Její chování nechápu, ale nehodlám to řešit.
,,Linett, mohla bys mě následovat? Prosím." Vyjde ke dveřím a nechá otevřeno. Dává mi tak na vybranou.
V první chvíli mám chuť vrátit se k Erikovi, ale zvědavost mi velí jít za ní, a tak se ji tedy rozhodnu poslechnout.
Královna mne vede spletitými chodbami a já ji mlčky následuji. Bez možnosti zapamatovat si cestu. Už dávno jsem se v tom labyrintu ztratila, když najednou zastaví u dřevěných dveří, které otevře a začne stoupat po točitém schodišti. Trochu zmateně ji následuji do nějaké věže a na konci schodů zůstanu překvapeně stát. Matka sundá z řetízku na krku malý, stříbrný klíček a odemkne dveře, zhotovené ze stejného materiálu, které se s tichým vrzáním otevřou a vpustí nás dovnitř.
,,To je..." Na prahu zůstanu šokovaně stát a zírat na tu nádheru. Z místnosti byla udělána zahrada. Zem je pokryta bezpočtem barevných květů růží a uprostřed... Na vyvýšeném podstavci roste kosatec! Ledový květ z čistého křištálu a stonek ze smaragdu.
Omámeně přistoupím k té nádheře a natáhnu ruku, abych se mohla dotknout přenádherných poupat. Tak tohle je Ledový kosatec. Květina první královny.
,,Od dob Irisiny vlády ještě žádný nevykvetl. Nikdo neví pravou příčinu."
,,Vaše zaslepenost." Hlesnu tiše, zcela fascinována tou naprostou dokonalostí. Květiny, jako by ke mně promlouvaly. Slyším jejich tichý pláč a tak neváhám s odpovědí, na matčinu vyřčenou otázku.
,,Možná..." Připustí váhavě. ,,Iris těmto květinám přezdívala Zpívající kosatec. Říkala, že k ní promlouvají. To samé tvrdil i tvůj otec. Byl u nás zahradníkem. Právě zde jsme se poprvé setkali. V mnohém mi ho připomínáš. Víš... on byl jako ten kosatec. Také neměl rád předsudky. Odmítal naše zvyky a snažil se nás přimět otevřít oči."
,,Proč mi to říkáš?"
,,Protože ty možná dokážeš splnit jeho přání." Podívá se na místo kde stojím s naprostou jistotou v očích.
,,Děkuji." Usměji se na ni, i když vím, že mě nemůže vidět. ,,Zatím sbohem. Mrzí mě to, ale už se tu nemohu nikdy objevit. Nemohu riskovat."
,,Budu čekat." Oplatí mi úsměv. ,,Linett? Řekneš svému Mágu, že se omlouvám?"
Chvilku přemýšlím nad jejími slovy. Vím, že upřímně lituje toho co udělala, ale nehodlám jí to odpustit. Teprve až se rozhodne Erik.
,,Řekneš mu to sama. Já budu respektovat jeho rozhodnutí. Zatím sbohem, snad se jednou znovu setkáme." Rozloučím se s ní a vrátím se zpět k Erikovi.
Zamrkám do slunečného dne a protáhnu ztuhlé tělo. Můj Mág mě starostlivě pozoruje a čeká až mu povím, co jsem zjistila. Nejsem zrovna nadšená ze směru, jakým se události vyvíjejí, ale už s tím nemohu nic dělat. Zhluboka se tedy nadechnu. Rozhodnuta, co nejrychleji mu vše říct.
,,Královna mluvila s tvým bratrem. Řekla mu, že jsem za ní byla. Už se nemůžeme ukazovat v zámku." Cítím, jak se Erik po mých slovech napnul a zaťal pěsti. Zvedl se vítr.
,,Půjdeme. Je mi to líto, ale už nemůžeme čekat na návrat tvé sestry. Musíme odejít hned."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | 13. srpna 2013 v 2:22 | Reagovat

Ahoj prosímtě máš sekundu? Jen klikni na tehle odkaz to je vse co po tobe chci :) http://freelolskins.com/share.php?ref=brdokgbvxeypus Prosím...jinak más moc hezký blog :)..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama