Ledový kosatec 49

13. července 2014 v 0:36 | Ziwa Arlett |  Ledový kosatec
49.díl


,,Takže bych mohla do města?" zkusím to s minimální nadějí.
,,Ani nápad, dokud budeš Linett nebo Janou, říkej si jak chceš, za naše hranice se nepodíváš." zavrčí Iris a zašlape tak všechny mé naděje hluboko pod zem. Rozdrtím mezi zuby další hořká slova. Pevně sevřu v ruce luk a beze slova odejdu. Nezapomenu při tom za sebou co nejhlasitěji bouchnout dveřmi. Dnešní hodiny se ruší! Nasupeně si to nakráčím k sobě do pokoje a třísknu sebou na postel. Nejradši bych někoho prohodila oknem. Asi vás nepřekvapí, že mám na mysli hned dva z těch tří, že? Abych se aspoň trochu uklidnila, jdu psát. Už si ani nepamatuju, kdy jsem Monice posílala poslední dílek. Při tom už mám pro ni schovaný celý štos. Nejspíš budu muset zase poprosit Erika, aby jí to donesl. Ale teď ne. Teď jsem uražená!
Udělám tečku za větou a odložím popsaný list. Ach jo!! Jak mě chybí brusle! Naše hřiště... Naše večery...
Hmmm... to brzo. Napomenu sama sebe. Už z toho opravdu začínám šílet. Opravdu bych potřebovala vypadnout. Načerpat sílu ze sluníčka a pročistit si hlavu zběsilou jídou na bruslích.
Fajn! Vzdávám to! Tohle nedám! Prudce vstanu a zapadnu do koupelny. Večeři dnes radši vynechám, protože bych jednoho z nich nejspíš opravdu zakousla. Pustím na sebe horkou vodu, abych se trochu prohřála. Možná je to blbost, že někdo jako já, miluje horkou vodu, ale jak se říká, zvyk je železná košile. A ta moje je pěkně paličatá. Když konečně vylezu ze sprchy, hodím na sebe něco pohodlného. Což znamená mé oblíbené černé kalhoty a oranžové tričko s klokankou a kapucou. Vlasy si vysuším a spletu do copů. Už opravdu nutně potřebuju svůj šampon. Ty vlasy začínají vypadat šíleně. Ne že by byly mastné, to ne, ale ta barva... Mé vlasy, které měly vždy poměrně hezkou, i když obyčejnou, kaštanovou barvu, teď připomínají bahno. Mám na hlavě vybledlé, prošedivělé cosi, co ani náhodou nepřipomíná barvu, se kterou jsem se narodila. Teď, když stojím pod světlem žárovky, to je hezky zřetelné, ale v lehkém přítmí, které panuje ve zbytku panství to viditelné není.
,,Vážně by to chtělo nějaké ty vitamíny." zabručím a natáhnu se pro pouzdro na čočky. Začínají mě pěkně pálit oči, tak proč se s nimi dál trápit? Uložím jednu čočku a vyndám druhou.
,,Dokud budeš Linett nebo Janou, říkej si jak chceš, tohle teritorium neopustíš." Irisova slova mě přaští přes uši v okamžiku, kdy pohlédnu do zrcadla. Zůstanu zmražena uprostřed pohybu, s druhou čočkou stále na prstě. To přece... Přece to nemůže být tak moc lehké! Málem se úlevou rozpláču. Co to kecám! Úlevně se svezu na podlahu a začnu bulet jako děcko. Nevšímám si při tom, že jsem druhou čočku ztratila.
,,Já jsem vážně blbá! Nauč se myslet, Jajo!" napomenu sama sebe. Opravdu bych se měla naučit přemýšlet. Rychle se zvednu a vypadnu do pokoje. Popadnu svůj batoh. Narvu do něj všechny rukopisy pro Moniku, čapnu i svou peněženku. Mám v ní vše, co jsem si našetřila. Není toho moc, ale co... na něco slušného na sebe to bude muset stačit. Už se v životě nenechám narvat do těch příšerných hadrů! Naposledy se rozhlédnu po místnosti, jestli jsem na něco nezapomněla a pro jistotu raději zamknu. Na dveře ještě vyvěsím jednoduchou cedulku. S varovným nápisem. VSTUP ZAKÁZÁN! POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. KOUŠU!!! Vím, není to nic extra. Hodně se to blíží tomu, co si na dveře nalepují děcka ze základky, ale teď nemám čas to řešit. Proboha, vždyť mi je patnáct! Tak snad mám právo na to, dělat šílené věci, ne? Vždyť jsem stále ještě napůl dítě.
Umanutě se postavím doprostřed pokoje a zavřu oči. Zhluboka se nadechnu a zaženu poslední zbytky obav. Vůbec nevím, jestli se mi to povede. Nevím, kde se objevím, protože jsem to opačně ještě nikdy nezkoušela. Vždy jsem se přemisťovala pouze sem a ne opačným směrem. No co, jednou bych to stejně tak jako tak musela zkusit. Pevně sevřu obě ruce v pěsti a konečně k sobě přivolám svou mlhu. Nechám se jí pohltit a všechny své myšlenky směřuji k Zemi. Na místa, která jsem znala a která byla mými oblíbenými. Po kterých se mi stýská.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama