Ledový kosatec 56

25. října 2014 v 0:59 | Ziwa Arlett |  Ledový kosatec
56.díl


Všude možně, kam jen oko dohlédne, se válí různé ústřižky, stuhy, klubka nití a dokoce málem šlápnu na pohozený jehelníček.
,,Omluv prosím ten nepořádek. Mám hodně práce na to, abych se obtěžovala s uklízením." jedním pohybem smete na podlahu lavinu oblečení a objeví se rýsovací plocha. Odněkud vytáhne čistý kus papíru a rozloží ho.
,,Tak, můžeš mi ty šaty ukázat? Ráda bych si je načrtla." vytáhne černý uhel. Ochotně z tašky vytáhnu ten kus oblečení a rozklepnu ho. Argenthea je pár tahy přenese na papír a promne látku mezi prsty.
,,Ty nejsou nové, že?" zeptá se. Zavrtím hlavou a řeknu jí, kde jsem je sehnala.
,,Hmm... budou chtít vyprat ale myslím, že jako základní kámen tvého šatníku budou stačit, princezno. Teď mi řekni, jak by sis to představovala."
Zběžně jí popíšu svou představu. Chvíli se mračí, než si na kraj papíru napíše několik poznámek a přidá nějaké své nápady. Ponoříme se do rozjímání o mých nových šatech, až skoro propásneme Daimona. Ten na sebe upozorní jednoduše tím, že mě popadne za límec, vytáhne na nohy a odvleče ke dveřím. Nedá mi ani čas se rozloučit! Argenthea mi jen mávne na rozloučenou a křikne, že si šaty mám přijít vyzvednout za týden. Vypadá zvyklá na jeho chování.
,,Doufám, že jste vyřešily, co jsi potřebovala." zavrčí po chvíli chůze. Venku už se to hemží démony různého druhu a věku. Ulice se zaplnily hrajícími si dětmi a stánkaři, prodávajícími různé cetky, hrníčky a jiné nádobí.
,,Vyřešily jsme všechno. Možná i něco navíc. Ta démonka má skvělé nápady a umí se trefit perfektně do vkusu." nemůžu si spolupráci s Argentheou vynachválit. Opravdu se mi s ní skvěle povídalo. Jako už dlouho s nikým.
,,Moc ti děkuju, že jsi mě sem vzal." poděkuju mu upřímně.
Daimon najednou zastaví uprostřed cesty (jsme už dávno mimo vesnici) a prudce se ke mně otočí. Chytí mě za bradu a zadívá se mi do očí. Je až moc blízko a já si chtě nechtě vzpomenu na tu scénu z jeskyně. Je to skoro úplně stejné. Polknu a pokusím se rozdýchat prvotní úlek. On se chvíli nehýbe. Přijde mi, jako kdyby sváděl nějaký vnitřní boj. Nakonec mě jen pustí a my můžeme pokračovat dál v cestě. Raději se ho neptám, co to mělo znamenat, protože vím, že by mi stejně neodpověděl. V tomhle se až hrozivě moc podobá Erikovi.

,,Můžeš mi říct, kde jsi u všech démonů byla?" zavrčí na mě Erik, když vstoupím k sobě do pokoje. Sedí na křesle a dívá se na mě, jako kdybych byla zodpovědná za všechny jeho problémy. No, ona to nejspíš pravda bude, že? Ale rozhodně nemůžu za všechno!
,,Byla jsem si zabruslit v jeskyni a pak mě vzal Daimon ke švadleně." řeknu mu pravdu a zavřu za sebou konečně dveře.
,,K Argenthee?" zpozorní a najednou, jako kdyby zapomněl na všechno, co jsem provedla.
,,A mluvil s ní?"
,,No... trochu." pokrčím rameny.
,,A o čem?" Přijde mi divný, že se o to tak moc zajímá. S kým mluví a o čem, je přece čistě Daimonova věc. Nebo se pletu?
,,Ptala se, co potřebujeme, tak jí odpověděl. Pak mě s ní nechal samotnou a odešel. Proč? Porušil tím nějaký zákon?" tu větu jsem řekla jen kvůli tomu, abych nějak odlehčila atmosféru. Myslela jsem to pouze v žertu, ale Erik se na mě podíval takovým pohledem, že mi bylo hned jasné, že jsem trefila do černého.
,,Cože? Proč?" musím se posadit, jak mě to rozhodilo.
,,V tomhle světě je ještě hodně zákonů, které neznáš. Hodně se jich vztahuje i na samotné vládce. Některé jsou neškodné, ale některé jsou tak absurdní, že je i já nechápu. A jejich dodržení je tak těžké, že si vládci vytvářejí různé kličky, jak je obejít, aniž by za porušení byli potrestáni." Přijde mi, jako kdyby byl najednou starší, než ve skutečnosti je.
,,A co je tohle za zákon?" skoro se až bojím zeptat.

,,Nemá jméno. Je to spíše jen nepsané pravidlo, ale všichni dbají na jeho dodržování. Hlavně ti, kteří se jím nemusí řídit, si vždy najdou nějakou skulinku, jak z jeho porušení obvinit svého vládce." prozradí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama